Magyarhorgasz
Magyarhorgasz
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Men
 
chat
 
LINKEK
 
Pergets

Pergets

 

Balin:

A pergetsnek a legyes horgszattal szemben az a nagy elõnye, hogy a csalit tetszõleges tvolsgra - akr 40-50 m-re - juttathatjuk a balinok kz, feltve, hogy a villantnak elg nagy a tmege. Knnyû, 5-15 g-os mûcsalikkal mg egszen vkony, 0,20-as zsinrral sem mindig lehet a kellõ tvolsgot elrni. Hossz dobsokhoz legalbb 25-30 g-os vagy mg ennl is nagyobb tmegû villantkra van szksg.

A pergetõkszsg sszelltsakor teht a villant tmegt s a dobs tvolsgt egyarnt figyelembe kell venni. Ez utbbit nveli a hosszabb bot s a minl vkonyabb zsinr. Az 5-10 g-os villantkhoz megfelel a 9. tblzat 1. csoportjba tartoz, 2,60 m-nl rvidebb bot, 0,20-as zsinrral. A 15-30 g-os mûcsalikhoz azonban a 2. csoportba tartoz botok kzl is a legalbb 2,70 m hosszt vlasszuk 0,25-s vagy 0,30-as zsinrral. A leghosszabb dobsokhoz, a 30 g-on felli mûcsalikhoz mg ennl is erõsebb s hosszabb bot ajnlhat. A zsinr vastagsga azonban ilyenkor se haladja meg a 0,30-as mretet. Elõnys, ha a zsinr vgre egy szmmal vastagabb, 3-4 m hossz elõttzsinrt ktnk.

A balinozshoz sajnlatosan nem vltak be azok a nagymretû s nagy tmegû (30-40 g-os) ide-oda billegõ kanl s vese alak villantk, amelyek ms ragadozkhoz, pldul csukzshoz s harcszshoz a legjobbak. Inkbb a kis mretû, 30-70 mm hossz villantkra vg r a balin, amelyek minl inkbb megkzeltik a ksz egyenletes mozgst. Ezek a kis tmegû villantk tbbnyire csak kln lomnehezkkel hajthatk nagy tvolsgra, anlkl inkbb csak partkzeli pergetsre alkalmasak.

A kln lomnehezket legjobb a hal testbe bepteni, de hasznlhatunk excentrikus nehezket is, akr halfej formjban, akr az elõkre fggesztve, 400-600 mm-re a mûcsalitl. Az utbbi megolds, ha kzeliek a dobsok, nem okoz nehzsget. Ha azonban nagy tvolsgra hajtunk, gyakran elõfordul, hogy az lomnehezk elõreszalad, s a htracsap villant elakad a zsinegen. Jobb, ha az lomnehezk a szerelk legvgn helyezkedik el.

A villantk sznt illetõen vakodjunk az erõsen tkrzõ, fnyes fellelûektõl. Mg bors idõben is jobban megfelelnek az oplos, tompbb fnyû mûcsalik.

A nyri hnapokban a vz felsõbb rtegben, tlen a meder mly rszein pergessnk, ott, ahol az aprhal-rajok csoportosulnak.

lmos-legyes szerelk.

Kesztner Zoltn nevhez fûzõdik ennek a sajtos szerelknek a kialaktsa, amely egyarnt hasznlhat felszni s mlyvzi pergetshez, s amelyre a balinon kvl rkaphat a csuka, a sllõ s a harcsa is. Elsõsorban mgis balinoz-felszerels. A szerelk vgre kttt hrmas horoggal szerelt szivarlom teszi lehetõv a "visszacsapds" nlkli tvdobsokat. Az elõkre kttt egy-kt mûlgy rvn pedig egy idõben tbbfle csalival csbthatjuk kapsra a balint.

Ez a felszerels az utbbi vtizedekben killta a gyakorlat prbjt, s ma a balinozs legltalnosabban hasznlt, legeredmnyesebb mdszere. Bebizonyosodott, hogy a balin a szivarlomra inkbb rkap, mint brmilyen ms villantra, de elkapja a mûlegyet is, akr a vz alatt vontatjuk, akr a vz fltt tncoltatjuk.

Mretkorltozs       40 cm

Tilalmi idõ      mrcius 1. - prilis 30

 

 

Csuka:

A a csuka tmadsai sorn elõnyben rszesti a forgold-vergõdõ, teht a mozgsban korltozott kishalat, mivel nem ppen „ldzõ" alkat, mint pldul a balin. A tmolyg villantk fogssgt a csuknak ppen ez a tulajdonsga teszi rthetõv. A villantt sohase vontasuk gyorsan, hanem amennyire lassan csak lehet ahhoz, hogy a kvnt szintet a mûcsalival tartani tudjuk. A sllõzsnl mr megismert mdon, a vlt

csukatanykat is legyezõ alakban horgsszuk le. Bedobss utn villantnkat „hull falevlknt" a kvnt mlysgbe sllyeszthetjk. Hogy ez a manõver sikerljn, az elsõ nhny prbadobs sorn meg kell ismertnk az aljnvnyzet, illetve egyb akadk elhelyezkedst. A ksõbbiek sorn arra is rjvnk, milyen mlysgben les a csuka. Mindezek megismerst felttelezve kezdjk meg a bevontatst. Ha a sllõzsni szksges volt begyakorolnunk a vltozatos temû csali-mozgatst, fokozottabban ll ez a mohisga ellenre nagyon is rafinlt s lusta csukra. Ami szmra gyans, azt kvet ugyan, rdeklõdik irnta, de a kvnt rvgs bizony elmarad. Teht lassabban, kis kivrsokkal kell sllyeszteni a villantt, majd valamivel lnkebben vontatni, s gy tovbb. Ez a j tem. Sokszor azonban mg e lert „taktika" esetben is csak kveti a csuka a kiszemelt prdt, aztn fordul egyet s egy nagy burvnyban lustn eltûnik.

Legends villantk csukra: Abu Toby, Abu Atom, Heintz, Mepps, Orkla,

 

Pergets wobblerrel

A csuka vzkzt jr hal, ezrt a keressre elsõsorban az sz helyzetbõl bevontatsra mrskelten vagy kzepesen mlyretrõ wobblereket hasznlunk. Ezek a wobblerek ltalban elakadhatatlanok, legfeljebb a tlzottan felnvõ vzinvnyzet foghatja meg õket, azt pedig az erõsebb csukz zsineggel „kitermelhetjk". Ha megtalltuk a csukk mlysgi vonalt, legclszerûbben a CDJ tpus wobblerrel tudjuk a krokodilpofjakat elkapni. Nekem elsõsorbam a CDJ 11 vltozat mindenfle sznben bejtt (S, GFR, CLN, PRT, SSH). Ha mlyebb kõrzsûn vagy mederessben sejtjk a ragadozt, jhetnek a mlyjrat SRW-9 SD, SR-7 S vagy a klnfle FatRap wobblerek, illetve az llthat terelõlemezû ABU HI-LO-k. A csuka kapsa egybknt a wobblereken, miknt a tmolyg s a krforg villantkon is, ltalban les ts, s csak ritkn „felmosrongyszerû" rnehezeds, ami inkbb a sllõre jellemzõ. n ltalban, ellenttben a kzvlemnnyel, nem hasznlok drtelõkt csukapergets kzben. Szerintem akadlyozza a megfelelõ mozgst a mûcsalinak. Nem mondom volt mr r plda, hogy gy elvesztettem egy pr wobblert.

 

ltalnossgban

A mûcsalik kzl azok vlnak he a legjobban, amelyek az ll- vagy lassan folydogl vizekben mozg apr halak sznt s mozgst lethûen utnozzk. A j csukz mûcsalinak akkor is jl kell mûkdnie, ha egszen lassan vontatjuk. A vilgos sznûek kzl csak a tompn fnylõ ezsts sznûek hasznlhatk, de lehetõleg ezeket is tarktsuk ms sznekkel. ltalban a srgs, zldes, vrses sznûek a legjobbak, mert ezek a compra, a sgrre, a krszra, valamint a vrsszrny keszegre emlkeztetik a csukt.Akr partrl, akr csnakbl horgszunk, a horgszhelyet a legnagyobb vatossggal kzeltsk rneg. A felszerelst ne a vzparton lltsuk ssze. Mg a horgsz vzre vetõdõ rnyka is elriaszthatja a kzelben lapul csukt! Klnsen a vzparton legynk vatosak. A vz nem mindentt kzelthetõ meg. A ndas, a sûrû bokrok miatt sokszor csak nhny mteres nyls vezet a vzig. A csuka gyakran nhny mternyire leselkedik a part szltõl. Vigyzzunk, nehogy lpteink nyomn ropogjon a kavics. A kvezseken is nagy gonddal kell gyelni a zajtalan kzlekedsre. Knnyen megbillenhet egy-egy kõ s az egymshoz verõdõ kvek zaja minden halat elriaszt a krnykrõl. Lehetõleg gumitalp cipõben pergessnk, a ksõ õszi hnapokban gumicsizmban. A csnakban is kerljnk el minden felesleges zajt. Ne dobogjunk, az evezõk ne verõdjenek a csnakhoz, lehorgonyzskor ne rgztsk a karkat tlzott lendlettel a vzfenkhez, nehogy az okozott robaj a vzre is tterjedjen. Fontos szempont a mûcsali helyes kivlasztsa is. Olyan vzen, ahol ritkn pergetnek, a csuka szinte vlogats nlkl rvg brmilyen villantra, amelyet elhznak elõtte. Ahol azonban sokan prblkoznak, elõfordul, hogy csak egy bizonyos tpusra van kaps. Ha teht egy j csuks vzen eredmnytelen a pergets, nem biztos, hogy nincs csuka a krnyken. Lehet, hogy a villant nem megfelelõ. Ezrt a mûcsalit cserlgetni kell. Ha mûcsalikszletnk csõdt mond, prblkozzunk propellerrel pergetett kishallal. Ha ez sem jr eredmnnyel, ms mdszerre kell ttrni.

Horgszhely sokfIe van. Jrjunk vgig pergetõkszsgnkkel nhny tipikus csukzhelyet, s tekintsk t, hogy a klnbzõ helyeken milyen sorrendben, milyen dobsokkal rdemes vgigtapogatni a jnak grkezõ helyeket.

Mretkorltozs       40 cm

Tilalmi idõ      februr 15.-mrcius 31.

  

 

Harcsa:

A harcsa nemcsak az eleven, mozg vagy lettelen csalihalra kap, hanem rvg a jl vezetett mûcsalira, feltve, hogy megfelelõ helyen s idõpontban knljuk fel neki. Vannak idõszakok, amikor a harcsa nappal is mozgsban van, sõt nha a dli rkban figyelhetjk meg hmplygst. Bebizonyosodott, hogy a mozgsban levõ harcsa a nappali rkban rvg a villantra, sõt nha mg a rejtekhelyn pihenõ is tmadsra ingerelhetõ.

A mûcsalinak nincs sem szaga, sem ze. Nyilvnval, hogy a jl vezetett mûcsali az ltala keltett rezgsekkel vonja magra a harcsa figyelmt s ingerli tmadsra. Ezt az is megerõsti, hogy pergetssel a legjobb eredmnyeket a nagyobb, ide-oda billegõ mozgst vgzõ, valamint a "krforg" villantkkal rik el, teht azokkal, amelyek erõs rezgst idznek elõ a vzben.

A pergetõkszsg sszelltsakor nemcsak a terepviszonyokra kell figyelemmel lenni, hanem arra is, hogy nem mindentt elegendõ a 30 m krli dobtvolsg. Gyakran mg az 50 m is kevs. Peremfut orsval messzire dobni csak vkony zsinrral lehet. Pergetskor a sok dobs, a nagyobb halak frasztsa kzben a sodratok kpzõdse az elforgathat dob peremfut orsn annyira megviseli a vkony zsineget, hogy gyakori a zsinegszakads, mielõtt szkolhatnnk.

Ezrt a harcsra val pergetshez a 2,55-2,70 m hossz, 50-100 g dobtmeggel terhelhetõ bot ajnlhat, legalbb 0,35-s, de inkbb 0,40-es zsinrral s nagy terhelst br peremfut orsval. Gyengbb felszerelssel, pl. egy 2,40 m-es bottal s 0,30-0,35-s zsinrral csak teljesen nylt terepen ajnlatos harcsra pergetni, decsak akkor, ha a zsinr vgre kb. 4 m hossz, egy szmmal vastagabb zsinrt ktnk, s a zsineget a horgszat folyamn tbbszr - de legalbb minden nagyobb halfrasztsa utn szaktprbnak vetjk al. Minl vkonyabb a zsinr, annl jobban gyeljnk a forgkapcsok psgre, j prgsre. A villantk is lehetõleg legyenek excentrikusak. Ha kicsi a mûcsali tmege, akasszunk az elõkre excentrikus lmot, amely mrskli a zsinr sodrdst.

Mûcsalira prilis kzeptõl szeptember vgig kap a harcsa, feltve, hogy a vz elg tiszta; zavaros vzben ne szmtsunk kapsra. Pergetshez legjobbak a kora hajnali s reggeli rk. De a ruganyok mgtt keletkezõ rvnyben, az erõmûvek alatti kavarg vizeken a harcsk nha a dli rkban is feljnnek a vz sznre: hmplygsk, rablsuk elrulja jelenltket. Ilyenkor egy pillanatot se vesztegessnk, mert a vz sznn rabl harcsa biztosan rvg a villantra. Kzvetlenl a vz szne alatt vezessk a mûcsalit. Egybknt inkbb a fenk kzelben vagy a vz als harmadban szmthatunk kapsra a j harcss helyeken, mg olyankor is, amikor egyltaln nem ltunk rablst.

A kaps tbbnyire nem erõs rvgsknt, hanem rnehezeds formjban jelentkezik. Ilyenkor azonnal vgjunk be!

 

Sll:

Nzzk a villantzst, a twisterezst s a wobblerezst. A krforg s tmolyg villantkkal val pergetõ mdszer lnyege: a vzben vonul kishalat utnz mûcsalival, annak lland kihajtsval s bevontatsval, igyeksznk rvgsra brni a ragadoz halat, esetnkben a sllõt. E mûveletek sora szntelen mozgst kvn, ezrt valdi sportteljestmny. Mivel kevs menetfelszerelst ignyel, nagy terletek tfslst teszi lehetõv, - mikzben mi keressk a halat, nem pedig fordtva.

A villantt oldalrl vagy fej feletti dobssal, kisebb tvolsgra, kar alatti dobssal, gynevezett pccintssel vetjk be. A pontos dobs rdekben sokat kell gyakorolni, fõleg ha „ltott" rablsra szeretnnk clozni. Egyebekben a ragadoz vlt helyre dobunk, mgpedig legyezõszerûen psztzva be egy adott terletet. Partrl vagy csnakbl egyarnt eredmnyesen pergethetnik, ha vatosak vagyunik. Azt mr mondtam, hogy a sllõzs nem trsasjtk, ht a pergets plne nem az! Elg egy kvet vzbe rgni vagy a csnakban dobbantani, s mr mehetnk is arrbb. A bedobst kvetõen a villant vezetst elõbb a vz felszne kzelben ajnlatos megkezdeni. Ha prblkozsaink eredmnytelenek, egyre mlyebb rtegeket horgsszuk meg. A villant vontatsi mlysgt egyebek kztt a bot megfelelõ szinten val tartsval is szablyozhatjuk. Felemelt botvggel a felsznkzeli vzrtegben vontathatjuk villantnikat. Ha a mlyebb rtegekben szeretnnk pergetni, akkor egyre lejjebb engedjk a botvget. Termszetesen a szinttartsnak vannak egyb lehetõsgei is, pldul, ha nehezebb villantt kapcsolunk fel vagy ha lassabban, illetve gyorsabb temben tekerjk peremorsnik iarjt. A botvg emelgetsvel s

sllyesztgetsvel, illetve a peremors hajtkarjnak vltakoz temû tekersvel lethûbb tehetjk mûcsalink mozgst. Aikadlymentes terepen ne is nagyon keressk a sllõt, sõt, kifejezetten keresni kell az aiadkat az eredmnyessg rdeikben, mgha azt egy-kt villantnk is bnja.

Felmerlhet annak a krdse, hogy a krforgkat avagy a tmolyg villantkat rszestsk elõnyben. Vlaszom: mind a kt tpust ki kell prblni, majd a sllõ dntsre viszi a dolgot. Mgis, ha a csukzsra inkbb a tmolygkat lehetne ajnlani, a sllõre taln fogsabbak a krforg villantk. Tovbbi krds, hogy a fnyesen csillog vagy a mattknt szernykedõ villantkat rszestsk-e elõnyben. Nagyon fontos krds! Erõs napfnyben, tiszta, ttetszõ vzben kerljk a fnyes villantk hasznlatt, mert riasztan hatnak. Ilyenkor a kevsb csillog illetve kifejezetten a matt mûcsalikat vessk be. Az oplos, zavarosod vzben, vagy borult, kds idõben, s szrkletben felknlhatjuk a legfnyesebbre varzsolt kanalainkat is. A fnyestst, polrozst komolyan gondoltam. Van is mindig nlam fmtisztt paszta, meg valami rongy, amivel

kellõ fnyt varzsolhatok a megzldlt rezekre. A sllõ kapsa ritikn les rvgs, inkbb csak a krforg villantkra -ltalban akadsszerû rnehezeds. Akr ez, akr az, azonnal be kell vgnunk, s aztn vagy megindul, ha hal van rajta, - vagy rzhatjuk a medret. Ha elakadtunk, a kvek kzl ltalban simn ki tudjuk gyeskedni villantnikat, vatos pccintgetsekkel, de mg fban sem remnytelen a helyzetnk. J nagy hasat kell adni a zsinrnak, s les, rvid pccintsekkel, majd azt kvetõen azonnali igen rvid emelssel prblkozhatunk. Szerencssebb esetben, - ha nem be akadtunk valamibe - a sikeres bevgst kvetõen megkezdõdhet horgszatunk igazi gynyrûsge, a nemes ellenfl kifrasztsa. A sllõ az akaszts pillanatban azonnal fejjel lefel igyekszik fordulni, s valami akadba menekl. Ezt a jellegzetes, szakaszos hzsok jelzik. Ha ez nem sikerl neki, csaknem biztos, hogy mi nyertnk, - hacsak nem valami termetes pldnyrl van sz. A kisebb sllõ viszonylag knnyedn feltornzhat a mlybõl, s ha egyszer megpipltattuk, meg is adja magt.

Twisterezs, streamerezs:

Szndkosan hagytam el a „pergets" szcskt, mert e mûfaj szinte teljesen eltr a klasszikus pergetstõl. Taln inkbb a tapogatshoz ll a legkzelebb. Vgl nem is a „besorolsa" az rdekes, hanem a fogssga. Ez az igazi lnyeg! Mindkt mûcsalitpus jellemzõje, hogy a horogszr vge lomfejjel egszl ki, amellyel az nslyukat adjk meg a gyrt cgeik. A twisterek tovbbi tartozka mg az elasztikus mûanyagfarok, ami lehet egyg vagy ktg (az utbbi az gynevezett bkaalak, mg az elõbbi inkbb halformra emlkeztet). A streamerek (hallegyeik) halivadkra emlikeztetõ, klnfle halakat utnz, nagymretû specilis lgyktsben folytatdnak. Mûkdtetsket illetõen a twisterek s streamerek szinte azonosak, ezrt a tovbbiakban mindkt mucsalitpus akcijval egytt clszerû foglalkozni. A hallegyekrõl mg annyit, hogy igen jelentõs szerepk van a tli horgszatban is. Egybknt mindikt mûcsali az USA-bl szrmazik, ahol igen eredmnyesen hasznljk a sgrflk, klnsen pedig a fekete sgr horgszatra.

Twisterezs s streamerezs akcija.

A kivlasztott mûcsalinak letet kell adni, hogy fogs legyen. Ennek technikja: bedobs a sllõtanyra, megvrjuk mg a mûcsali feneket r, majd lassan, egyfolytban emeljk egy j mternyit, ezutn botunkkal kivrunk, amg a mûcsali, knyszerplyjn

haladva, ismt fenket nem r. Ezt a mozgssorozatot mindaddig ismteljk, amg a mûcsali elnk nem rkezik, amit zsinrunk fggõleges helyzete egyrtelmûen jelez. Trekedni kell a lass de folyamatos emelsre s a sllyedsig val kitartsra mert csak ebben az esetben lebeg a twister farka, illetve csak ekkor bukdcsol a hallgy gy,hogy felkeltse a kzelben llkod sllõ figyelmt. Erõsebb folysban nehezebb, akr 15 grammos twistert is felakaszthatunk , seklyebb ramlsban viszont knnyebb mûcsalit kell hasznlni. Ennl az akcinl clszerû legyezõalakban tfslni a terepet, ami csnakbl knnyebb. Az elakadt kszsg kiszabadtsra egybknt a fentebb mr megismert manõvereket alnlom. Van azonban mg egy lehetosg. A fõzsinrra huzallombl „koszort" fonunk, s egy j erõs segdzsinrral lekldjk azt a mlybe, hogy kikoppinthassa a fba vagy kbe szorult „frget", - Mindezzel sszefggsben ajnlom, hogyha leirt mdon nincs kapsunk, prblkozzunk meg a hagyomnyos tapogats mozdulataival is. A kaps twisterezsnl s streamerezsnl is inkbb

rvgsszerû, mint rnehezeds. Tapasztalatbl javaslom, ne reflexszerûen vgjunk be, vrjunk ki 1-2 msodpercet, klnben a tpllkszerûen lgy mûanyagot befal sllõ szjba beleszakad a farok, de a horog kvl marad.

Wobblerezs

Az sz helyzetbõl bevontatsra mrskelten merlõ egytestû sllzõ wobbler fogssga nagy frekvencij remegsnek ksznhetõ. Kln lmozs nlkl azonban csak sttszrklettõl vlik sllõ-falatt. Javasolt bevontatsi intenzitsa vltozatosan mrskelt legyen. A kaps az elakadsszerûsgnl kiss llnkebb rnehezeds, amelynek szlelsekor viszont mr reflexszeruen kell bevgni, akr tbbszr is, hogy jl ljn a horog a sllõ csontos, kemny pofjban, E wobblertpusok mrskelt merlsk kvetkeztben szinte sohasem tallkoznak akadval, gy letfogytig tart darabjai kellktrunknak.

-- A merlsbõl bevontatsra mrskelten mlyre trõ CD jelzsû wobblerek igen hasznosak a napkzbeni sllõzs sorn, mivel merlõ jellegknl fogva a kvnt mlysgben, teht a sllõ fenkkzeli tartzkodsi helye fltt kezdik meg akcijukat.

vatosan kell ezeket bevontatni! Kezdõknek nem ajnlom ezt a tpust, mert nagyon leakads. Itt a kaps jellege azonos az elõbbi esettel. - A sllõzsre alkalmas sznkombincij ktrszes, szsbl bevontatsra mrskelten mlyre trõ wobblerekkel napszllttl a hajnali derengsig rdemes horgszni. Nagyon vatosan, lass temben kell bevontatni ezeket is. Kivl rezgskeltsk folytn igen fogsak. Elakadhatatlanok. A tmad sllõ oly vehemensen veti r magt, hogy szinte meglepi a

gyantlan horgszt, s mre bevgna, - a sllõ mr sajt magt akasztotta meg. sszetett rezgskeltse folytn (ktrszes!) napkzben is szvesen hasznlom.

Ilyenkor azonban 1,5 mterre tkztetve, kln 70-80 cm hossz elõkre kttt, kellõ mrtkû huzallommal lekldm a mly, padmalyos mederbe slõt fogni. Tapogatsszerû, teht szakaszos bevontatssal, de akr letett bottal is vrhatom - pldul egy J-9 S wobblerrel - ekppen a fogast, ha elg hzs ahhoz a viz, vagy a wobblert kellõen mûkdsbe hozza. Usz wobblerrel egybknt, kis dobssl is, hossz partoldalt fslhetnk t, ha a vz sodrval elengedjk, amg zsinrral brjuk. Ezutn megkezdõdhet a „tvbevontats". A CDJ jelzsû wobblerek jellemzõje, hogy merlsbõl bevontatsra, a kiss ferde L alak terelõlemezk folytn, alig sllyedõ szinten lehet velk a kvnt mlysget meghorgszni. Hasznlatuknak klnsen az jszakai rkban van jelentõsge, amikor a sllõ vltakoz szinten tmad, teht be kell cserkszni. Erre

kivlan alkalmas darabok a CDJ-9 GFR s a CDJ-9 SFC. A CDJ tpusokkal az elakads veszlye csak akkor fenyeget, ha kill fagak vagy ms meredezõ akadk kztt wobblereznk. Akkor bizony hamar elvsz a 2000-3000 forint krli rtk, habr az lomkoszors-segdzsinros kiszabadtsi manõverrel itt is lehetnek eslyeink. Ennl az akcinl egybknt a kaps erõteljes rvgsknt jelentkezik, s h a bevgst kvetõen felvist orsnk fkje, joggal gyanthatjuk, hogy harcsa viccelt meg bennnket, - imdjk ugyanis a GRF-eket !

A Shad-Rap wobblerek SR tpusai az igazn mly vzben val sllõzs mûcsalijai. A Rapala-cg javaslata szerint akr lassan, akr pedig gyorsabb temben, eredmnyesen vontathatjuk be, fnkkzelbe rve azonban idõrõl-idõre szabadjra kell engedni, hogy

sz tulajdonsga folytn kiss felemelkedhessen. Azutn folytatdhat a tovbbi bevontats, elengeds, - s gy tovbb. A kaps ltalban erõteljes rvgs lesz. Kisebb vltozataival, gy az SR-5 SD-vel, kõrzsûk nem tl mly vizt horgszhatjuk le, - egszen a sttszrkletig. Akkor azonban t kell adnunk a terepet az SSR jelzsû Shad-Rap wobblereknek, CW sznsszettelben, -amelyek bevontatsra mrskelten mlyre trõek. A Fat-Rap wobblerek lnyegket tekintve ugyangy mûkdnek, mint a Shad-Rapok. Kicsiny mretk s kpcssgk ellenre azonban jval nagyobb a dobtmegk. Ezekbõl az 5 cm-es 11 g, a 7 cm-es 14 g, mg a hasonl mretû Shad-Rap-ok csak 8 g, illetve 9 g tmegû mindssze. Az SFR Fat-Rap wobblerek merlnek bevontatsra a legcseklyebb mrtkben, teht akkor lehet szerepk a sllõhorgszatban, amikor„ ltott hall"vlik a felsznen garzdlkod tsksht ragadoz. Brmilyen bevontatsi tem mellett igen fogs mûcsalik!

 
ra
 
Naptr
2025. Februr
HKSCPSV
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
01
02
<<   >>
 
szmll
Induls: 2007-02-03
 
szavazs
Lezrt szavazsok
 
Idjrs
Idjrs
 
mahor
mahor
 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!